معرفی سرکنسول
معرفی روادید

اتباع خارجی برای مسافرت به ايران نيازمند دريافت رواديد می باشند. از اينرو راجع به  مقررات و مدارک لازم برای صدور رواديد در بخش انگليسی VISA  اين سايت مفصلاً توضيح داده شده است.

خلاصه مقررات صدور رواديد به زبان فارسی:

الف- رواديد ويژه اتباع خارجی و آن دسته از ايرانياني است که بطور قانونی از تابعيت ايران خارج شده اند و سند خروج از تابعيت صادره اداره تابعیت وزارت امور خارجه را دارند .
ب- فرزندانی که فاقد شناسنامه ايرانی هستند و پدرشان تابعيت غير ايرانی دارد، خارجی محسوب ميشوند، و برای ورود به ايران بايد درخواست رواديد بنمايند. (چنانچه مادر اينگونه فرزندان تابعيت ايرانی داشته باشد و ثبا ازدواج رسمی شده باشد، در صدور رواديد شان از تسهيلاتی برخوردار خواهند بود)
مدارک لازم:
۱- یک نسخه پرسشنامه تکميل شده شماره [۱۱۵]  بدون خط خوردگی
۲- اصل و کپی گذرنامه خارجی درخواست کننده ( گذرنامه بايد دارای حداقل شش ماه اعتبار و دو صفحه خالی از مهر، برای رواديد، باشد)
۳- یک قطعه عكس4*3 جديد رنگی با زمينه سفيد که در پرسشنامه ، در محل الصاق عکس چسبانده شده باشد

توجه! 
جهت اخذ موافقت با صدور روادید از طرق زیر می توان اقدام نمود:

  1. مراجعه یکی از اقوام،دوستان و یا آشنایان به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و تنظیم دعوت نامه و اخذ شماره موافقت با روادید و سپس مراجعه به سفارت .
  2. مراجعه به یکی از دفاتر گردشگری(آژانس های مسافرتی) و تقاضا برای درخواست روادید
  3. مراجعه مستقیم به سایت وزارت امور خارجه و تنظیم فرم روادید و دریافت کد رهگیری و اخذ روادید در مبادی فرودگاهی کشور (حداکثر مدت اعتبار این نوع روادید دو هفته می باشد)  
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر